تبلیغات
آموزشی - پیشنهاد دوستی

گامهای اولیه دوستی هایی كه امروزه رواج دارند :

رابطه ای بر مبنای دوستی  :

یك نگاه ، یك پروژه دانشجوئی ، محل كار ، دانشگاه ، مسیر رفتن به مدرسه ، اتوبوس مترو تاكسی ، اینترنت ، خرید و فروش ، اس ام اس اشتباه ، خیابان ، كوچه و ... به هر حال در زمان و مكانی یا بر حسب اتفاق  جرقه آشنایی زده میشه و به نوعی آغاز رابطه دوستی بین دو جنس مخالف . مسلما اول هر رابطه ای خوبه و ارتباطات زیاد . با گذر زمان و به میان امدن احساسات رنگ رابطه تغییر میكنه چون دو طرف هدف مشخصی از رابطه دوستی ندارند  عموما حجم بالای احساسات رو در همان ابتدای رابطه بكار میگیرند تا كم كم احساست فی مابین دو طرف باعث وابستگی شود برخی ها این وابستگی احساسی را با دوست داشتن و عاشق شدن اشتباه میگرند همچنان رابطه را ادامه داده تا این وابستگی جای خود را به عادت كردن داده حرفهای تكراری و ...

رابطه بر مبنای شناخت بیشتر برای ازدواج ( پیشنهاد سكس از سوی پسر ) :

آقا پسری با دختر خانمی قرار میذارن تا برای ازدواج همدیگرو بیشتر بشناسند ، یكی از ترفندهایی كه معمولا پسرها برای دستیابی به یك دختر بكار میگیرند بازگو كردن جملات زیر است : دوست دختر قبلیه من بهم خیانت كرد ، با من صادق نبود ، تو با باقیه دخترها فرق داری ، تو دختر پاكی هستی و من به خاطر پاكی تو رو انتخاب كردم . اگر از این پسر بپرسی چرا شما را دوست دارد جوابهای زیر را خواهید شنید : دوست داشتن كه دلیل نمی خواد ، نمیدونم چرا اینقدر دوست دارم ، چون تو با باقیه دخترا فرق داری و ...  مدتی كم  از رابطه به اصطلاح شناخت برای ازدواج می گذرد  ادعای دوست داشتن دو طرف به میان می اید و پسر از دختر درخواست سكس دارد . دلایلی كه به میان می آورند عبارتند از : تو اگر من رو واقعا دوست داری باید این رابطه رو با من داشته باشی ، تو منو درك نمیكنی من پسرم بهم فشار میاد اگر منو درك میكردی نیازهایم هم برات مهم بود ، من و تو متعلق به هم هستیم حتما كه نباید اسممون تو شناسنامه هم باشه كه بتونیم سكس كنیم ، قبل از ازدواج باید با هم سكس داشته ابشیم كه بفهمیم میتونیم پاسخگوی نیازهای جنسی هم باشیم یا نه ، تو حتما منو دوست ندرای كه پیشنهاد سكسم رو رد میكنی .

این شرایطیست كه متاسفانه دیر یا زود اكثر دختران در روابط دوستی با آن مواجه می شوند من قصد دارم تا با ارائه مطالب ذیل در این زمینه راهنمای این دسته از دختران باشم .

اولا ، یك پسر چرا شما را برای ازدواج انتخاب كرده : مسلما اكثر پسرها فردی را برای ازدواج انتخاب میكنند كه طبق گفته خودشان دختر پاكی باشد این موضوع را بارها به دختر بازگو می كنند كه تو با باقیه دخترا فرق داری تو دختر پاكی هستی  حال سوال اینجاست به نظر شما ایا اگر پسری به پاكی شما ایمان داشته باشد به خود اجازه میدهد تا بواسطه لحظاتی لذت این پاكی زیر پا گذاشته شود ؟

دوم : پسرها عموما در پیشنهادات سكس خود به دخترهای می گویند اگر من رو دوست داری باید به نیازم پاسخ دهی و اگر این كار را نكنی یعنی من رو دوست نداری . سوال اینجاست چرا یك دخترباید با زیر پا گذاشتن عفاف و پاكی خود دوست داشتن خود را به اثبات برساند ؟ چرا یك پسر با خویشتن داری و جلوگیری از شهوت و هوس خود دوست داشتن خود را نشان ندهد ؟ مگر نه اینكه ادعای دوست داشتن دارد . و آیا به این فكر كرده اید كه چطور میشه به یك پسر كه قادر نیست جلوی نفس خو درا بگیرد برای زندگی تكیه كرد ؟

مهم ترین فاكتور : بیش از 90 درصد از روابطی كه در آن رابطه جنسی بوجود می اید ازدواج صورت نمیگیرد . بیش از 95 درصد از پسران هرگز راضی نمی شوند با كسی كه رابطه جنسی به صورت كامل داشته اند ازدواج كنند این خاصیت مردان است این در وجود اكثر مردان قرار داده شده است گرایشات احساسی پسران پس از رابطه جنسی جای خود را به گرایش جنسی  میدهد و فقط بعد از اولین رابطه جنسی رابطه دوستی شما بواسطه انجام سكس ادامه می یابد . یك پسر جذب دختری می شود كه دیر تر  به او راه دهد نه اینكه خود را كامل در اختیار ان قرار دهد  البته در مورد ازدواج .    و اكثر روابطی ( 90 درصد) كه  در آن سكس بوجود می اید سرانجامی در پی ندارد . این دست هیچ مردی نیست این در ناخودآگاه پسران نهفته است و غالبا ان دسته از روابطی هم كه در آن سكس بوجود می آید و به ازدواج ختم می شود  به دلایلی همچون ( باردار شدن ، جلوگیری از ابرو ریزی و...) و حتی اگر چنین هم نباشد در زندگی زناشویی دچار مشكل می شوند . شاید شما فكر كنید دوست پسر شما متفاوت باشد مسلما اگر تجربه كنید پی به محتویات این مقاله خواهید برد. ( خواندن مقاله دلزدگی وسردی آقایان در مقابل احساسات خانمها كه تغییرات مردان و زنان را از نظر علمی پس از سكس بررسی می كند در آرشیو سایت  توصیه می شود )

قانونگذرای در روابطی كه برای شناخت بیشتر جهت ازدواج میباشد :

هیچ اشكالی نداره برای شناخت بیشتر جهت ازدواج ارتباط سالمی وجود داشته باشه اماباید فراموش نكنیم كه این رابطه با رابطه دوستی تفاوت دارد و قوانین خاص خود را دارد اولا مدت زمان باید تعیین شود كه حداكثر 2 ماه میباشد چون شناخت كامل هیچوقت حاصل نمی شود . با گفتگوی تلفنی زیاد با ارتباط از طریق چت نمی توان به شناختهای اولیه دست یافت و متاسفنه احساستی كه بر دو طرف حاكم می شود هر دو را از شناخت درست منحرف میكند. برای همین به این فكر كنید كه پس از این دو ماه ممكنه به این نتیجه برسید كه معیارهای یكدیگررا ندارید  فاكتور مهم  هر زمان فكر انتخاب همسر برای  ازدواج هستید  باید معیارهایتان مشخص شده باشد ( حتما مكتوب باشد)  و این معیارهای ثابت  شده باشد یعنی باید به سنی رسیده باشید كه معیارهای شمابرای انتخاب همسر تغییر نكند هر چند كه ازدواج سن مشخصی ندارد اما عموما در پسرها سن 26 تا 30 سالگی سنیست كه معیارها ثابت شده  و در دختران سن 24 تا 27 . البته این شرایط سنی در همه افراد یكسان نیست چرا كه بلوغ فكری و رفتاری فرد نیز در این روند موثر است .  قبل از به میان آمدن احساسات طرف مقابل را با معیارهای خود مقایسه كنید  .

نكته بعدی  شهوت در وجود هرمردی پر رنگ است و در وجود زنان هم وجود دارد اما در مردان غریزه جنسی جلو تر از احساسات و در زنان بالعكس است به همین دلیل  دختران در صورتی رابطه جنسی برقرار میكنند كه واقعا حس كنند از روی دوست داشتن است اما پسران اینگونه نیستند .از اینرو غریزه جنسی میتواند یكی از دلایل پر رنگ ازدواج مردا ن باشد كه گاها خود از آن بی اطلاعند اما امریست طبیعی .

در رابطه ای كه برای شناخت است صحبت راجع به مسایل جنسی مناسب نیست ، در این زمینه  باید  در دوران نامزدی صحبت كرد( نامزدی قبل از عقد)  نكته مهم اینكه سعی نكنید موقعیت و وجه اجتماعی طرف مقابل شما باعث بشه تا هویت فردی وی را نا دیده بگیرید شما در زندگی با هویت فردی آن طرف روبرو هستید نه وجه و موقیعت اجتماعی طرف مقابل ( هر انسان دو شخصیت اجتماعی و فردی دارد كه متاسفانه در اكثر ادمها تفاوت رفتاری و گفتاری بین این دو هویت زیاد است بعنوان مثا ل یك استاد دانشگاه ، یك دكتر ، یك شخصیت بر تر اجتماعی  دارای وجه اجتماعی مناسبیست  شاید رفتارهای مودبانه وبا كلاسی در اجتماع  از خود نشان دهد اما در منزل یا درحین عصبانیت هویت فردی آن باعث بشه تا الفاظ یا رفتارهای نا مناسبی از خود نشان دهد ) . مورد بعدی اگر هدف یك پسر ازدواج باشد هر چه زودتر خانواده را در جریان میگذارد حتی اگر شرایط آن محیا نبود مسلما قرار نیست ادم منتظر بمونه تا همه شرایط ایده ال برایش فراهم شود چون اگر منتظر این زما ن بماند شاید چند سالی به طول بیا نجامد و هیچكس انتظار ندارد كه از همان اول زندگی هر پسر صاحب خانه صاحب اتومبیل دارای مدرك و شغل مناسب و ... باشد . ادامه رابطه شناخت باید با اطلاع خانواد هها باشند چرا كه خانواده نقش مهمی دارد .موفق باشید